Polis-2 yahut Güneş'in Oğlu

Açıkçası bu filmin içerisinde taşra geçiyor mu geçmiyor mu tam olarak bilemiyorum ancak bu adamın(Onur Ünlü) filmlerini seviyorum. özellikle her karede betimlemeleri ve simgeleri kullanmadaki mahareti sahneleri bir çok kez izlememe neden oluyor.Geçenlerde bir yerlerde rastladım filmle ilgili fotoğrafları da görünce "Aaa Polis-2 mi çekilmiş" diye bir tepki verdim. Ancak baktım ki Onur Ünlü bu yaz yaşanan güneş tutulmasından ilhamla bir günde meydana getirdiği "Güneş'in Oğlu" isimli bu filmi çekmiş. 7 Kasımda vizyona gireceği söylenen filmi merakla beklemekteyim. Filmi izleyince gözlemlerimi ve yorumlarımı da ayrıca yazarım.

Filmin Konusu:
Bütün hayatını bir mucize bekleyerek geçiren Fikri Şemsigil, sonunda bu mucizeyi yaşar ve 'Güneşin Oğlu' olduğunu öğrenir. Fakat yaşadığı mucize, düşündüğünün aksine Fikri Bey'in hayatını alt üst eder. Fikri Bey'in ruhu artık, çevresindeki insanların bedenlerine girip çıkmaktadır. Ve sonunda Fikri Bey, bu kez, yıllarca beklediği mucizeden kurtulmak için, gerçeklerin peşine düşmek zorunda olduğunu anlar. Olaylar çığırından çıkmıştır. Peki, karşı apartmandaki komşusu dünyalar güzeli kız ne olacaktır?


Oyuncu Kadrosu:
Haluk Bilginer : Alper Canan
Özgü Namal : Şule
Köksal Engür : Fikri Şemsigil
Bülent Emin Yarar : Kurban Murat
Hümeyra : Saadet Şemsigil
Tansu Biçer : Burak
Ahmet Kural : Ahmet
Görkem Yeltan : Cahide Canan
Burçin Yıldırım : Oya
Serkan Keskin : Serkan
Levent Öktem : Nevzat Trabzon
Gamze Demirbilek : Hafize
Özkan Meşe : Necati Bey
Ferit Kaya : Orkun
Sinan Urundaş : Garson

Yorumlar

âyine-i devrân dedi ki…
onur ünlü'nün bende polis gibi güçlü bir referansı (polis'teki castta bazı aksaklıklar vardı ama genel itibariyle iyi film bence) vardır ama bu filmi izlemeyi hiç düşünmedim özellikle de fragmanını izledikten sonra, filmi izlemeden yorum yapmak yanlış biliyorum ama hiç izleyeni merakta bırakacak bir iş çıkaramamış ortaya kanaatimce, daha iyilerini bekliyoruz kendisinden

Bu blogdaki popüler yayınlar

Biliyor musun? İçimde Bir Orman Vardı

Bütün Keyifler Bizim Olacak